Witamy na WOMAR Fotowoltaika

Fotowoltaika to źródło taniej i ekologicznej energii. Prąd ze słońca jest dostępny dla każdego. Instalacje fotowoltaiczne oznaczają większą niezależność energetyczną i mniejsze rachunki. Stale rośnie ich popularność, czemu sprzyja nie tylko sytuacja na rynku oraz rozwój nowoczesnych technologii solarnych, ale i rządowe programy dofinansowania do fotowoltaiki. Dzięki temu w Polsce powstaje coraz więcej mikroinstalacji OZE, przetwarzających promieniowanie słoneczne na prąd.

Jeśli ty też pragniesz czerpać energię ze słońca, skontaktuj się z naszą firmą! Womar pomoże ci przygotować inwestycję, a następnie ją dla ciebie wykona. Gwarantujemy serwis instalacji fotowoltaicznej, a także jej przegląd i naprawę oraz inne usługi, takie jak mycie instalacji PV. Zadzwoń do nas, aby poznać szczegóły naszej oferty oraz dowiedzieć się jak podłączyć panele fotowoltaiczne na twojej nieruchomości.

Fotowoltaika – co to jest?

Instalacje fotowoltaiczne to darmowy prąd ze słońca. Przetwarzają energię słoneczną w energię elektryczną. Aby było to możliwe, potrzebne jest ogniwo fotowoltaiczne (płytka krzemowa). Ułożone w panele słoneczne ogniwa absorbują energię świetlną fotonów, zamieniając ją na prąd stały. Tak wyprodukowana energia elektryczna musi zostać przetworzona na prąd zmienny. Do tego służy falownik (jego inna nazwa to inwerter). Cała instalacja jest zaś podłączona do krajowej sieci energetycznej. Pozwala to produkować prąd na własne potrzeby, a także magazynować go w sieci latem, odbierając nadwyżki w chłodniejszych miesiącach.

Fotowoltaika – czy się opłaca?

Jest wiele powodów, aby zdecydować się na instalacje fotowoltaiczne. Panele słoneczne to:

  • – oszczędności i niższe rachunki za prąd
  • – niezależność energetyczna
  • – bezpieczeństwo energetyczne w razie awarii sieci
  • – możliwość magazynowania energii w sieci
  • – ekologiczne źródło energii (OZE)
  • – prosty montaż, bezobsługowa eksploatacja i łatwa konserwacja

Dla naszych klientów każda z tych kwestii ma różne znaczenie. Dla jednych ekologia, odnawialne źródła energii i bezemisyjność są ważniejsze niż niezależność energetyczna. Inni bardziej doceniają łatwość montażu i bezobsługowość instalacji. Cena jest jednak najważniejszym argumentem, dla którego coraz częściej na polskich nieruchomościach instalowana jest fotowoltaika. Koszt instalacji w stosunku do oszczędności, zwłaszcza jeśli uwzględnić dotacje na fotowoltaikę i rosnące ceny prądu, jest bardzo atrakcyjny.

Dla wielu osób pragnących założyć u siebie panele słoneczne pytanie, ile kosztuje fotowoltaika, jest zresztą bardzo istotne. Wiele zależy tu od tego, jakie jest zapotrzebowanie na prąd, jak duża ma być instalacja i jaką ma mieć moc, gdzie ma być ona zamontowana (fotowoltaika na dachu może być tańsza niż fotowoltaika na gruncie).

Uważa się jednak, że instalacje fotowoltaiczne zwracają się po okresie już od 5 do 10 lat użytkowania, a ich żywotność to przynajmniej 25-30 lat. Tyle zazwyczaj wynosi okres liniowej gwarancji produkcji na instalacje fotowoltaiczne. Szacuje się przy tym, że obecnie koszt instalacji fotowoltaicznej dla przeciętnego gospodarstwa domowego to od 15 000 do 25 000 złotych. Warto przy tym podkreślić, że istnieją programy rządowe i samorządowe na dofinansowanie do fotowoltaiki, które pozwalają na znaczne oszczędności dla domowego budżetu.

Instalacje fotowoltaiczne dla domu i dla firmy

Womar kieruje ofertę zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm, przedsiębiorstw i instytucji. Realizujemy montaż fotowoltaiki na terenie całego województwa świętokrzyskiego. Jeśli mieszkasz w regionie i planujesz założyć u siebie instalacje fotowoltaiczne (Kielce, Busko-Zdrój, Jędrzejów, Kazimierza Wielka, Końskie, Opatów, Pińczów, Sandomierz, Skarżysko-Kamienna, Starachowice, Staszów, Włoszczowa), skontaktuj się z nami, a pomożemy ci w przygotowaniu inwestycji.

Montaż paneli słonecznych jest przeprowadzany przez wykwalifikowany zespół wraz elektrykiem. Nasza firma dba o wysoki poziom obsługi klientów. Pomagamy w wyborze najlepszych rozwiązań. Działamy solidnie, sprawnie i terminowo. Posiadamy niezbędny sprzęt do montażu oraz wiedzę i doświadczenie, co pozwala nam profesjonalnie podejść do każdego zlecenia. Dobre opinie naszych klientów mają dla nas ogromne znaczenie. Nasi klienci mogą liczyć na komplet dokumentów związanych z wykonaniem instalacji (m.in. gwarancje, instrukcje użytkowania, etc.).

W Womar wykorzystujemy panele fotowoltaiczne i zestawy solarne najwyższej jakości. Stosujemy produkty renomowanych w branży firm. Dbamy o to, by wybierać najbardziej solidne i niezawodne instalacje fotowoltaiczne. Dzięki naszej firmie możesz zainstalować panele słoneczne marek LONGi Solar, Risen Energy, EXE Solar, Boviet Solar, REC Solar, a także inwertery/falowniki Solar Edge, GoodWe, Fronius, SAJ Electric, Afore, Zeversolar.

Instalacje fotowoltaiczne Womar – kompleksowa obsługa

Naszym klientom oferujemy kompleksową obsługę i doradztwo w zakresie montażu i wyboru instalacji PV. Podpowiemy, czy lepiej zdecydować się na panele mono czy polikrystaliczne. Doradzimy, jak duża powinna być moc instalacji fotowoltaicznej, a także jaki będzie najlepszy sposób montażu. W razie potrzeby pomożemy w wypełnieniu niezbędnych wniosków oraz zebraniu dokumentacji na realizację zlecenia. Wspieramy naszych klientów w dopełnieniu wszelkich formalności i sprawnie przeprowadzamy montaż fotowoltaiki na państwa nieruchomości.

W Womar oferujemy nie tylko profesjonalny montaż paneli PV oraz całej instalacji, ale i sprzedaż paneli PV. Osoby, które pragną zrealizować z naszą firmą u siebie instalacje fotowoltaiczne, nie muszą szukać innych podmiotów, które dostarczą im panele słoneczne, mikroinwertery i wszelkie inne elementy systemu fotowoltaicznego. Wszystko to można znaleźć w naszej firmie.

Ponadto, oferujemy usługi związane z konserwacją instalacji fotowoltaicznych takie jak:

  • – przegląd i naprawa paneli fotowoltaicznych oraz całej instalacji PV
  • – mycie instalacji PV (usługa mycia paneli słonecznych lub usługa wynajmu sprzętu do mycia fotowoltaiki)
  • – sprawdzanie instalacji w poszukiwaniu uszkodzeń i wad montażowych

Do każdego zlecenia podchodzimy w sposób w profesjonalny, gwarantując rzetelność i solidne wykonanie każdej z prac. Chcemy, by nasi klienci mogli w pełni cieszyć się energią elektryczną ze słońca. Zachęcamy do kontaktu i bliższego zapoznania się z ofertą naszej firmy.